Poliüretan Zemin Kaplama (L’unicflex)

unica-b

Poliüretan Zemin Kaplama

Poliüretan zemin kaplama, ham maddesindeki polimer plastik sayesinde darbelere karşı yüksek mukavemet göstermektedir. Bu özellikleri sayesinde, ağır yükler altında bile çatlamaz veya kırılmazlar. Bu nedenle endüstriyel alanlarda ve spor sahalarının zemin kaplamalarında tercih edilmektedir.

L’unicflex
Poliüretan spor zemin kaplama markamız olan L’unicflex 2001 yılından beri kapalı ya da açık spor salonlarının zeminlerinde uluslararası standartları karşılayan kalitesiyle uygulanmış, hali hazırda 50’den fazla ülkede pek çok önemli projelere katkı sunmuştur. Avrupa Birliği spor zeminleri standartı BS EN 14904:2006 ve WA (Dünya Atletizm federasyonu) testlerinden ve başarıyla geçmiş kapalı salon ve atletizm pistleri sistemlerimiz titiz bir Ar-Ge sürecinde seçkin projelerde yer almaya devam etmektedir.

Poliüretan yer kaplaması, epoksi zemin kaplamalarının diğer bir alernatifidir. Tek bileşenli (nem kürleme) veya iki bileşenli olabilirler. Bu sebeple poliüretan epoksi özellikle spor sahaları ve aktivite alanlarının en çok tercih edilen zemin kaplama seçeneklerindendir. Beton ve asfalta rahatlıkla uygulanıp, yoğun trafik ve zorlu ortam koşullarında dahi zeminin verimli kullanılmasına olanak tanımaktadır. Özellikle spor ve endüstriyel alanların zemin kaplamalarında tercih edilen bu uygulamalar, estetik olarak da mekanlarda daha dekoratif bir görüntü sergilemektedir. Ekstra bir bakıma gereksinim duymaksızın, uzun yıllar aynı kalite ve performansta kullanım avantajı sağlayan poliüretan yer kaplaması, profesyonel işçilik ve özel poliüretan malzeme gerektiren bir uygulamadır.

Poliüretan Zemin Kaplama Nedir?
PU veya poliüretan, ağır sanayi kullanımına alternatif olarak geliştirilmiş ve uzun zamandan beri oldukça yaygın bir zemin kaplama malzemesi olarak kullanılan bir materyaldir. Poliüretan zemin kaplamanın tipik mekanik farkı, Epoksi’den daha esnek olmasıdır.

Esasen poliüretan kaplama aşınmaya, kimyasallara, yangına ve yüksek gerilime karşı yüksek dirence sahiptir. Özellikle kimya ve gıda endüstrileri, ticari laboratuvarlar, ilaç sanayii zemin kaplamaları için uygundur.

Poliüretan Zemin Kaplama Çeşitleri
Rulo ve dişli mala ile uygulanan zemin kaplamaları
Yüzeyleri çizilmeye karşı korumak için kullanılan şeffaf sonkatlar
Ahşap zeminler için vernikler
2-3 mm kalınlığında dişli mala ile uygulanan kalın zemin uygulamaları
Genellikle 1 cm kalınlığa kadar uygulanan çimento esaslı poliüretan zemin
Poliüretan zemin kaplama sistemleri epoksi zeminlere kıyasla daha yumuşak olma eğilimindedirler ve daha yüksek esnekliğe/elastikiyete sahiptirler.

Epoksi zemin kaplama sistemlerinin uygun olmayabileceği endüstriyel alanlarda PU Zeminlerin kullanımını sıklıkla görmekteyiz.

L’unicflex Poliüretan Zemin Kaplama Kullanım Alanları
Katlı otoparklar.
Soğuk hava odaları.
Gemi güverteleri
Islak zeminler
Mağaza ve benzeri ticari alanlar.
Yüksek sıcaklığa maruz kalan gıda tesislerinin zeminleri.
UV ye maruz kalan dış alan zeminleri, Açık otoparklar
Kapalı spor salonları

L’unicflex Poliüretan Zemin Kaplama Özellikleri

Çizilmelere ve termal şoklara karşı dayanıklıdır.
Laktik asit gibi doğal kimyasallara dirençlidir.
Nem direnci yüksektir
UV Kararlılığı yeterlidir.
Daha yüksek UV stabilitesine sahiptir.

L’unicflex PU Zemin Kaplama Sistem Talepleriniz için;

Eğer sektörünüzde bir Poliüretan kaplama ürünlerine ihtiyacınız varsa yapmış olduğunuz üretim prosesinize uygun sistemlerin seçimi için UNİCA Teknik Departmanı ile irtibat kurmanız yeterlidir. Uzman ekibimiz proje ihtiyaçlarınız için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek üzere için size geri dönecektir.

Poliüretan Zemin Kaplama Fiyatları
Poliüretan zemin kaplama maliyetleri pek çok parametreye göre değişmektedir. Müşterilerimizin farklı kullanım amaçlarına uygun olarak onlarca farklı sistem alternatifleri farklı maliyetler oluşturmaktadır. Bu konuda doğru maliyet ve fiyatlar için lütfen UNİCA satış ve teknik departmanımızla irtibata geçiniz.