Hastane Zemin Kaplama

unica-b

Tıbbi (Hastane) Epoksi Zemin Kaplama

Hastane zemin kaplama; Hastaneler ve Klinikler pürüzsüz, temizlemesi kolay ve estetik açıdan hoş zemin kaplama çözümleri talep eder. Epoksi zemin kaplama tam da bunu başarmak için tasarlanmıştır. Epoksi, estetik beklentileri, kolay temizlenmesi, kısa sürede uygulanması ile doğru bir zemin kaplamasıdır. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, epoksi zemin kaplaması popüler bir zemin sistemidir ve pek çok hastane ve kliniklerde uygulama alanı bulmaktadır.

 

Neden Vinil Zemin Değil De Epoksi Zemin Kaplaması?

Vinil, özellikle tıbbi tesisler gibi yoğun trafik alanlarında kolayca zarar görür. Elektrikli süpürgeler, hastane yatakları, tekerlekli arabalar, sandalye ve masa ayakları ve yaya trafiği vinil karo ve diğer zayıf döşeme ürünlerini çizer ve zarar verir. Ek olarak, fayanslar arasındaki çatlaklar ve boşluklar bakteri barındırma ve çoğalmasına sebep olurlar.

Epoksiler ise temizlenmesi çok daha kolaydır ve darbelere ve günlük kullanıma karşı dayanıklıdır. Bu pürüzsüz, gözeneksiz ve antimikrobiyal zemin kaplaması, hasar veya lekelenme riski olmadan paspaslanabilir, vakumlanabilir ve temizlenebilir.

 

Zemininize estetik bir görünüm kazandırın

Epoksi, her sağlık tesisinin estetik ve ihtiyaç duyulan performans taleplerine cevap verecek özelliktedir. Monolitik renklerin yanında kuvars, renkli kuvars, vinil çip ve metalik pigmentin tümü, zeminlerinizi estetik görünümü için epoksi kaplamaya farklı dokular verir.

Hastane Epoksi Zemin Karakteristik Özellikleri

Hastane zemin kaplama ; tıbbi ve Sağlık Tesisleri spesifik zeminlere ihtiyaç duyar. Ameliyathaneler, hasta odaları ve giriş alanları bulunan hastaneler ve klinikler, hastalar ve tıbbi personel için güvenlik ve verimlilik sağlamak için performans zemin sistemlerine ihtiyaç duyarlar.

Ayrıca, vinil veya karo, tıbbi ve sağlık tesislerinde görülen günlük kullanıma dayanacak kadar güçlü zemin malzemeleri değildir. Bununla birlikte, epoksi reçine bazlı zemin kaplamaları, hastane yatakları ve tıbbi ekipman arabaları gibi hareketli yüklere karşı oldukça dayanıklıdır.

 

Kaymazlık

Hastane zemin kaplama için epoksi zemin kaplamaları pürüzsüz ve kaygan görünse de aslında inanılmaz derecede dayanıklı ve kaymaya karşı dirençlidir.

 

Kolay Bakım

Epoksi zemin kaplamasını bakımını yapmak için nötr bir temizleyici ve bir mop yardımıyla silmek yeterlidir.

 

Kimyasal Dayanım

Epoksi, tıbbi ve sağlık tesislerinin taleplerine etkili, uzun ömürlü bir çözümdür. Başka bir deyişle, Epoksi zemin kaplaması yoğun temizlik ürünlerini ve günlük temizliği kaldıracak kadar dayanıklıdır.

Hastane Zemin Kaplaması Avantajları Nelerdir?

Uygun hastane zemin kaplaması seçmek yüksek maliyetli bir taahhüttür ve doğru seçimi yapmak zor olabilir. İşte aşağıda, epoksi zemin kaplama sistemlerinii seçmeyi düşünmek için birkaç neden.

Epoksi zemin kaplama sistemleri ameliyathanelerde, tıbbi ofislerde ve çoğu sağlık tesisinde popüler ve yaygındır.

  • Klinik zemininizi renkli kuvars kumu, vinil çip veya metalik pigmentlerle estetik hale getirebilirsiniz.
  • Epoksi zemin kaplama sistemleri, fazla bakım gerektirmeyen uzun ömürlü bir çözümdür.
  • Antibakteriyel kaplama söz konusu olduğunda en ucuz seçeneklerden biridir.
  • Hızlı ve kolay uygulanır.
  • Çok parlak yüzeyler, tıbbi ofis zeminlerine canlı bir görünüm kazandırır.
  • Yıpranmaya karşı dayanıklı, uzun ömürlü, kolay temizlenebilir ve bakımı kolaydır.
  • Suya, alkalilere ve diğer sıvı temasına karşı dayanıklı bir zemin sistemidir.
  • Kaymaya karşı dayanıklı sonkat seçenekleri mevcuttur.