7/24 Hizmet

Bize Ulaşın

+90 533 925 36 86
+90 216 540 25 96

Duvardan Duvara Halı

DUVARDAN DUVARA HALI

Sıcaklık, konfor ve şıklık. Duvardan duvara halının nesillerdir oteller, konferans salonları ve bakım evleri gibi zorlu mekanlarda tercih edilmesinin birçok sebebi var. Avrupa ve Amerika pazarlarında ev tipi duvardan duvara halının halen sıklıkla tercih edilmesinde ise modaya uygun renk ve desenlerin büyük rolü bulunuyor. Peki duvardan duvara halılar hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Yumuşak bir dokunuş
Yeni nesil polyamid halılar sayesinde kadife bir dokunuş veya kaşmir yumuşaklığında bir yatak odası zeminine sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve yapıda zevkinize göre tasarlanmış ve çeşitli kalınlıkta halılar ile zevkinize uygun yumuşaklığı keşfetmek için Kotil noktalarından birine uğramanız yeterli. Uyanıp ayağınızı yere bastığınızda yumuşacık bir halı hissetmek gibisi yok.

Güvenli bir zemin

Bebek, çocuk ve yaşlı yaşam alanlarında yumuşak bir zemin olması hayati önem taşıyabilir. Olası bir düşüşü yumuşatmak istenmeyen durumları önlemede önemli rol oynayacaktır. Üstelik halılar kaydırmazlık seviyesi yüksek ürünler olduğu için yapı olarak da güvenli ürünlerdir.  Çocuğunuzun güvenle koşturabileceği mekanlar, yaşlıların emniyetle hareket edebileceği alanlar duvardan duvara ile hem rengarenk hem de çok daha emniyetli.

Astım ve toz alerjileri

Düşünülenin tersine Polipropilen ve Polyamid gibi sentetik ipliklerle üretilen halılar toz akarı ve mite gibi mikroorganizmaların üremesi ve yaşaması için uygun koşulları sağlamaz. Aksine, laminat parke ve seramik gibi yüzeyler havadaki toz ve çeşitli partiküllerin her yürüyüşte tekrar havalanmasına sebep olur. Duvardan duvara halılar ise aynı partikülleri içine hapsederek süpürülene kadar havaya tekrar karışmasına engel olur (üstünde yürünse bile). Sağlıklı bir hava sahası yaratmak için HEPA filtreli bir elektrikli süpürge ile haftada 1 veya 2 kez süpürmeniz yeterlidir.

Sıcacık bir yuva

Özellikle kuzey Avrupa gibi soğuk iklimlerde sıklıkla halı kullanılmasının sebeplerinden bir tanesi de duvardan duvara halıların diğer zemin ürünlerine kıyasla üstün yalıtım sağlamasıdır. Hem ayak altında sıcak bir dokunuş sağlar hem de mekan içerisindeki sıcaklığın zeminden kaybolmasını engeller. Soğuk kış aylarında %10’a kadar enerji tasarrufu sağlar.

Top